poniedziałek, 17 października 2016

127. Nowy Jork- miasto, które nigdy nie śpi

     Czas na kolejną przygodę z English Matters. Wydawnictwo Colorful Media oferuje nam tym razem wydanie specjalne o jednym z najsłynniejszych miast świata.
      Nie wiem, jak Wam, ale mi Nowy Jork kojarzy się najbardziej z serialem Sex w wielkim mieście i jego główną bohaterką- Carrie Bradshaw (w tej roli Sarah Jessica Parker).
     Jak widzicie na powyższym zdjęciu, wydawnictwo tym razem idealnie wstrzeliło się w moje skojarzenia i w wydaniu specjalnym zaserwowało sporo ciekawostek na temat jednego z moich ulubionych seriali.
     Nowy Jork to również plejada wielu innych gwiazd, o których również możecie się w tym numerze wiele dowiedzieć. 
      Z czym jeszcze może nam się kojarzyć Nowy Jork? Niestety także z atakiem terrorystycznym z roku 2001, o którym zbyt wiele w tym numerze nie ma (może i dobrze), ale za to znajdziemy w nim dość skrupulatną charakterystykę wieżowców wybudowanych w miejsce zburzonych wież World Trade Center.
  Oczywiście nowe gmachy Nowego Jorku nie są jedynymi, które warto w tym mieście zobaczyć. Nie miałam pojęcia, że to miasto ma aż tak wiele ciekawych miejsc i zabytków. Naprawdę jest co zwiedzać!
      I nie myślcie sobie, że stosunkowo młode miasto (zwłaszcza w porównaniu z niektórymi europejskimi) nie ma intrygującej i rozległej historii. W tym numerze możecie poczytać również o założycielach i budowniczych Nowego Jorku i skrupulatnie to umiejscowić na osi czasu.
      Kolejne wydanie specjalne English Matters to tradycyjnie również sporo ciekawostek, tekstów piosenek i innych materiałów. Gorąco polecam nie tylko uczącym się języka angielskiego, ale również zagorzałym podróżnikom. Za czasopismo tradycyjnie dziękuję wydawnictwu:

3 komentarze:

 1. Super, książka wygląda bardzo ciekawie! :)

  MERI WILD BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podoba mi się nowojorska tematyka tego numeru i myślę nad jego zakupem. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten numer jest rzeczywiście ciekawy- polecam :-)

   Usuń