wtorek, 29 września 2015

64. Lubię jesień

    Lubię mgliste poranki, oszronione szyby i szare, nieruchome powietrze. Lubię unikatowe barwy jesiennych drzew, chrzęst deptanych liści i widok pomarańczowej jarzębiny. Lubię rozgrzewającą zieloną herbatę z rana, gorące kakao wieczorową porą i kolorowe, ciepłe skarpety. Lubię również przyjemny w dotyku koc, dobrą lekturę, film lub dokument w tv. Lubię pisać przy wtórze uderzających o parapet kropli deszczu. I mimo iż jestem w mniejszości, to lubię jesień, bo właśnie wtedy najczęściej rozmawiam sama ze sobą.
    Tegoroczna jesień trochę nam się spóźnia. Sugerują to liczne jeszcze kwiaty na łąkach. To nic zaskakującego- kobiety często tak mają.

6 komentarzy:

 1. Ja również lubię jesień :) Według mnie to taka niedoceniona pora roku, która przecież ma swój urok i potrafi zaskoczyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza jesienne krajobrazy potrafią nas zaskoczyć pięknem i unikatowością :-)

   Usuń
 2. Także lubię jesień, choć ta ulubiona złoto-czerwona zdarza się tak rzadko. W jesieni nie lubię tylko tego, że puszy włosy wiatrem z deszczem i przemacza buty ciężkimi kroplami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Deszcz i wiatr nie są jesienią zbyt przyjemnie, ale gdy słońce przyozdobi kolorowe liście nie można się nie uśmiechać :-)

   Usuń
 3. Jesień jest super, szkoda, że ostatnio trochę zbyt zimno i szaro, ale może jeszcze wrócą ładniejsze dni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też lubię jesień. Choć nie od zawsze...
  Kiedyś jesień kojarzyła mi sie tylko z tym czasem przed "bardzo zimno" a zimna nie lubię ;-)))
  Dziś zachwycam sie jesienią, jej różnokolorowym pięknem, darami które z sobą niesie, wyciszeniem, zamyśleniem
  Tak... też lubię jesień ;-)))

  OdpowiedzUsuń