sobota, 3 maja 2014

31. bo święta Bożego Narodzenia można mieć przez cały rok

     Proste, życiowe, zabawne historie, które zazębiając się wzajemnie doprowadzają do ciepłych i szczęśliwych splotów wydarzeń. Banalne? Ani trochę. Bo często coś, co się z pozoru takie wydaje, jak nic na tym świecie potrafi nas głęboko dotknąć.

               
Gatunek: komedia romantyczna
Produkcja: Polska
Premiera: 10. listopada 2011
Reżyseria: Mitja Okorn
Scenariusz: Karolina Szablewska, Marcin Baczyński
Obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński
Moja ocena: 5/6

     Samotny tata i wymarzona Mikołajka, pragnienie rodzicielstwa i niespodziewany wigilijny gość, przyjaźń Mikołaja patałacha i osiedlowego urwisa i rodzina, która z pozoru  ma wszystko, a w rzeczywistości już od wielu lat nie ma nawet świąt. Historie tylko z fabuły odrębne, w rzeczywistości mające ze sobą wiele wspólnego. Wigilia i magia świąt- więcej podobieństw już chyba być nie może :)
    Weekend majowy a mi się zebrało na bożonarodzeniowe klimaty? Nie planowałam tego, bo pod tym kątem całkowicie nieświadomie wybrałam "Listy do M". Wiecie, co jest dowodem na to, że to naprawdę dobry film? Fakt, że dziś rano obudziłam się będąc pewna, że to I Dzień Świąt Bożego Narodzenia :)
    Recenzja krótka, ale według mnie wystarczająca. Film posiada w sobie tyle ciepła i magii, że nie chciałabym ani trochę jej z niego "wypuszczać", by dla was zostało dokładnie tyle samo :)

1 komentarz:

  1. Hahahaha, no tak, święta można mieć cały rok! Mnie też się podobał, chociaż szłam na niego jakoś tak z drżeniem serca... Bo ja uwielbiam "To właśnie miłość" i bałam się, że to będzie taka tania polska podróbka, ale nie! Na szczęście to jednak fajny, ciepły i optymistyczny film :)

    OdpowiedzUsuń